50% KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU
transfer praw autorskich / szanse i wyzwania
Coraz więcej firm stosuje w odniesieniu do swoich pracowników 50% koszty uzyskania przychodów w związku z transferem praw autorskich. Niektóre wręcz muszą, bo inaczej trudno byłoby im konkurować na rynku w wyścigu o najlepszych specjalistów. Jeszcze inni dopiero rozważają możliwość wprowadzenia tego rozwiązania u siebie. Przed jednymi i drugimi stoją jednak wyzwania.
Termin Szkolenia:
wtorek, 28.05.2024
godzina 10:00 - 12:00
W pierwszym przypadku może się okazać, że choć struktura ta została wdrożona zgodnie z zasadami sztuki, nie jest ona równie prawidłowo stosowana w praktyce – zdarzają się braki w dokumentacji, niewystarczający nadzór nad pracownikami w zakresie raportowania przez nich efektów pracy twórczej czy wątpliwości co do oceny, czy wynik pracy można bezpiecznie uznać za utwór w rozumieniu prawa autorskiego.
Szkolenie online
Microsoft Teams
Drudzy zaś, wdrażając to rozwiązanie popełnią błędy, które spowodują, że bardziej niż oczekiwane efekty, rozwiązanie to przyniesie ryzyka podatkowe.
Cena szkolenia: 600 zł
Cena dla członków IW: 540 zł
Sytuację komplikuje także niezwykle rozbudowane (a często także niejednolite) orzecznictwo sądowe, rozbieżna praktyka interpretacyjna organów skarbowych oraz coraz liczniejsze kontrole przez nie prowadzone.
Program szkolenia - o czym porozmawiamy:
- o tym, na co należy zwrócić uwagę, gdy chcesz wdrożyć w swojej firmie strukturę opartą na prawach autorskich.
- dlaczego warto bliżej się jej przyjrzeć, gdy działa ona u Ciebie już od jakiegoś czasu.
- jakie jest aktualne podejście organów skarbowych i sądów administracyjnych do tego rozwiązania.
- czy przepisy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę wpływają na wysokość honorarium autorskiego.
- w jaki sposób ustalić wysokość honorarium autorskiego i do jakich składników wynagrodzenia można stosować 50% KUP.
- czego dotyczą kontrole organów skarbowych i jak się do nich przygotować
Nasi Eksperci:
Katarzyna SERWIŃSKA:
Katarzyna jest szefową praktyki podatków pracowniczych specjalizuje się w zagadnieniach
opodatkowania osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem wdrażaniu optymalnych podatkowo struktur zatrudniania pracowników w Polsce
Tomasz KRET:
Tomasz od ponad 16 zajmuje się tematyką podatków pracowniczych posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu efektywnych kosztowo struktur wynagradzania jest autorem wielu publikacji o tematyce podatkowej i ubezpieczeniowej